TTS همانطور که میدونید یکی از قابلیت های مهم و مفید در آندروید هست که با استفاده از اون تلفن شما توانایی حرف زدن پیدا میکنه و تا الان در هیچ فرومی گفته نشده. فایل رو دانلود کنید و بعد آنرا نصب کنید. سپس به این آدرس تو گوشیتون برید: settings-->voice input & output-->Text to Speech settings-->engines در قسمت engines تیک loquendo TTS رو بزنید در قسمت بالاتر Default Engine رو بزنید و loquendo TTS رو انتخاب کنید. حالا هر برنامه ای که از قابلیت گفتاری استفاده میکنه مثل دیکشنری یا برنامه ی assistant که کاملا مشابه برنامه siri اپل هست و یا برنامه های sms reader رو با نصب این برنامه و انجام قدمهای گفته شده فعال کنید و از این قابلیت مفید آندروید اسنفاده کنید.
این همون برنامه دوم هست که قولش رو داده بودم و براتون با لینک مستقیم میزارم که خیلی خیلی بهتر از برنامه اول هست کامل تست شده و از نظر تلفظ بسیار عالی عمل میکنه و البته بگم که صدای یک زن هست.این برنامه رو از مارکت دانلود کردم.
فقط وقتی برنامه رو نصب کردید برنامه رو باز کنید و دکمه install رو در صفحه اول برنامه بزنید چون این برنامه نیازمند یه سری فایلهایی هست که البته ممکنه یک مقداری دانلود طول بکشه ولی ارزششو داره واقعا.

لینک دانلود: loquendo.tts.susan.7 دانلود ● فایل هاست انجمن تخصصی آندروید

فایل دیتای برنامه: http://share.and-share.ir/download.php?id=4368

فایلهای داخل فولدر رو تو مسیر زیر بعد از نصب برنامه کپی کنید:

sdcard-->loquendo tts-->data

منبع: www.and-roid.ir